Biz Kimiz?

LHUSTEK - Lokman Hekim Üniversitesi Sağlık ve İlaç Teknoloji MerkeziLokman Hekim üniversitesi Sağlık ve İlaç Teknoloji Merkezi, (LHUSTEK) Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) ve Lokman Hekim Üniversitesi arasında 19 Ağustos 2021 tarihinde yapılan iş birliği protokolünün imzalanması ile faaliyete geçmiştir.

LHUSTEK; bilim dünyasının güncel bilgilerini girişimci şirketlere hızlı bir şekilde sunmakta, iş dünyası ile akademiyi birbirine entegre etmektedir. Üniversitenin Söğütözü Yerleşkesinde 1500 m2’lik bir kapalı alana sahip olan kuluçka merkezi, içerisindeki işlikler, toplantı salonları, açık ofis ortamı, laboratuvarları ve 3D Yazıcı, 3D Tarayıcılarla donatılmış atölyesi ile benzersiz bir yapıyı girişimcilerin hizmetine sunmaktadır. Altyapı desteğinin yanı sıra, hazırlanan eğitim ve organizasyonlarla girişimcilerin iş geliştirme süreçlerine katkı sağlamakta ve uluslararası pazara erişmeleri için gerekli olan bilgi sermayesine ulaşmalarını sağlamaktadır. 5746 sayılı Ar-Ge kanununa tabi olan LHUSTEK bünyesindeki girişimci şirketler, kanun kapsamındaki teşviklerden ve imkanlardan da faydalanmaktadır.

LHUSTEK, “tematik” bir kuluçka merkezi hüviyetindedir. Girişimci ve girişimci şirketlerin merkeze kabulleri değerlendirme kurulları tarafından yapılacaktır. Kabul kriterlerinin başında belli bir temada ve teknoloji tabanlı olması gelmektedir. Sağlık, ilaç, (konvansiyonel ve biyoteknolojik/biyobenzer ilaçlar) medikal cihaz, medikal malzeme, genetik, kimya, biyoteknoloji, nanoteknoloji, sağlık yazılımı, yapay zeka destekli sağlık uygulamaları vb. alanlarda teknoloji tabanlı çalışmalar yürüten fikir sahipleri/girişimci şirketler ve Ar-Ge firmaları kuluçka merkezine kabul almaları halinde LHUSTEK imkanlarından faydalanabileceklerdir.

Fotoğraflar

Lokman Hekim Üniversitesi

Lokman Hekim Üniversitesi akademik faaliyetlerine 2018-2019 eğitim öğretim yılında başlamıştır. Üniversitemiz, Tıp Fakültesi, Diş Hekimliği Fakültesi, Eczacılık Fakültesi, Sağlık Bilimleri Fakültesi, Spor Bilimleri Fakültesi ve Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu olmak üzere 5 Fakülte’de 11 lisans ve 1 Yüksekokul’da 11 önlisans programında 2377 öğrenci ile eğitim – öğretime devam etmektedir. Ayrıca Sağlık Bilimleri Enstitümüz’de 18 Tezli Yüksek Lisans 1 Tesiz Yüksek Lisans ve 9 Doktora programı ile eğitimleri devam etmektedir. Üniversitemizin Uygulama ve Araştırma Merkezi bünyesinde 13 adet Uygulama ve Araştırma Merkezi bulunmaktadır.

Üniversitemiz ilk mezunlarını 12 Ağustos 2020 tarihinde Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu bünyesinde bulunan İlk ve Acil Yardım Teknikerliği ve Anestezi Teknikerliği Programlarında vermiştir.

Üniversitemiz, sağlık eğitiminde öncü ve araştırma-geliştirme odaklı kurum kültürüne sahip bir üniversite olarak; dünyanın her yerinde potansiyellerini gerçekleştirebilecek yetkinliğe sahip, çağın bilgi ve teknolojilerine hakim, bilimsel bilgi ışığında üreten, yerel, bölgesel ve ulusal ekonomiye katkı amaçlı girişimlerde bulunan, sağlıklı yaşamı bireysel ve toplumsal düzeyde ele alıp geliştiren ve etik değerlere bağlı bireyler yetiştirmeyi misyon edinmiştir.

Lokman Hekim Sağlık Grubu’nun sağlık hizmetleri sunumundaki çeyrek asra yaklaşan deneyimi, güçlü ve multidisipliner akademik kadromuz ve Vakıf üniversiteleri arasında üniversite hastanesi bulunan sayılı üniversitelerden biri olmamız öğrencilerimize zengin uygulama, araştırma ve staj yapma şansı vermekte ve eğitimimizin en güçlü yanlarından birisini oluşturmaktadır.

Üniversite yerleşkemiz Türkiye’nin kalbi başkent Ankara’da yer almaktadır.

Lokman Hekim Sağlık Grubu

Lokman Hekim Sağlık Grubu, gönül birliği yapmış girişimciler tarafından 1996 yılında Ankara’da kuruldu. Hastane denilince akla gelen marka kuruluş olmayı hedefleyen kurucuları, sağlık hizmetlerini kaliteli, ekonomik ve ulaşılabilir şekilde sunma görevi ile yolculuklarına başladılar. Şifa dağıtmak üzere çıktıkları bu yolda insan odaklı hizmet anlayışını benimsediler.
“Hastane denilince akla gelen ilk marka kuruluş” olmayı hedefleyerek yola çıkan Lokman Hekim Sağlık Grubu, sağlık sektöründeki yolculuğuna “poliklinik” olarak başladı. Grubun sloganı olan “Şifa Kapınız” Ankara’nın Kurtuluş semtindeki poliklinikle hayat bulmuş ve ilk şifa kapısı aralanmıştı.
Lokman Hekim Sağlık Grubu, kurulduğu günden bugüne kurum sorumluluğu bilincinde ve alanında uzman kadrosuyla en iyi hizmeti sunmayı hedeflemiştir. Sektördeki teknolojik gelişmeleri yakından takip eden Lokman Hekim, tanı ve tedavide teknolojinin ulaştığı en üst düzeyde hizmet vermektedir. İleri teknoloji ürünü cihazlarla donatılan görüntüleme üniteleri ve laboratuvarlarıyla Lokman Hekim, hastalarına güvenli bir ortamda tedavi olmanın rahatlığını yaşatmaktadır. Lokman Hekim Sağlık Grubu, doğduğu toprakların gelenekleri, kültürü ve insanından kopmadan bilimsel tıbbın temsilcisi olan Doğu ve modern tıbbın temsilcisi olan Batı arasında köprü olmayı amaçlamaktadır.