Lokman Hekim Üniversitesi öğrencilerinden gelen istek üzerine 8 hafta boyunca  Lokman Hekim Üniversitesi Sağlık ve İlaç Teknoloji Merkezinde Temel Kodlama Eğitimi gerçekleştirilmesi planlandı.

Yoğun geçen başvuru süreci sonrası 100 başvuru arasından 16 kişinin seçildiği temel kodlama eğitimi 26 Kasım 2022 tarihinde Ulaş BAĞDADI kolaylaştırıcılığında gerçekleştirilmeye başlandı. 8 haftalık olarak tasarlanan eğitim düzenli olarak her cumartesi gerçekleştirilmektedir.

Program sonunda katılımcılara temel kodlama becerilerini kazanmaları ve iş hayatlarında kullanabilecek yetkinliğe ulaşmaları hedeflendi. Üniversitenin farklı fakültelerinde eğitim gören öğrenciler kodlama eğitimi için bir araya geldi. Eğitimin ilk günü Lokman Hekim Üniversitesi Sağlık ve İlaç Teknoloji Merkezi Genel Müdürü Fatih VARDAR’ın katılımıyla gerçekleşti.

Fatih VARDAR, eğitim öncesi yaptığı konuşmada; “Lokman Hekim Üniversitesi öğrencilerinin yanı sıra farklı üniversitelerden de kodlama eğitimine gösterilen ilgi ve alakadan dolayı mutluluk duyduğunu ve genç sağlık personellerinin teknolojiyle mesleklerini desteklemeleri adına LHUSTEK olarak da daha fazla çalışmalarda bulunacaklarını dile getirdi. Ayrıca LHUSTEK’de bu gibi eğitimlerin devam edeceğini, sağlık ve teknolojiyi birleştirmeyi ve düzenlenecek olan eğitim, zirve içerikleriyle öğrencileri, girişim meraklılarını geliştirmeyi hedeflediklerini ifade etti.”